دختران شایسته ایران پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۶/۱۷

 

مراسم انتخاب دختر شایسته ی ایران که از سال های دور ، به همّت مجله ی زن روز هر ساله در ایران انجام می شد در سال 1355 نیز در هتل هیلتون تهران برگزار شد و بیست فینالیست این مسابقه که در مدت طی مدت یک سال برگزیده شده بودند در شب فینال مسابقه با هم به رقابت پرداختند .

مجریان مراسم انتخاب دختر شایسته ی ایران در سال 1355 گوگوش و ساسان کمالی بودند . این مسابقه یک هیات ژوری داشت که این هیات از چند نویسنده ، شاعر ، مدیر مدرسه دخترانه ژورنالیست و هنرمند تشکیل می شد . گوگوش علاوه بر این که مجری این برنامه بود ، خود به اجرای برنامه ی هنری نیز می پرداخت و ترانه های همیشه ماندگار خود را اجرا می کرد .

در شب فینال مسابقه ، برنامه های هنری نیز اجرا می شد و چند تن از آوازخوانان محبوب ایرانی ، برنامه اجرا می کردند . از بین بیست فینالیست مسابقه ، یک نفر به عنوان دختر شایسته ی ایران انتخاب می شد و به مسابقه ی جهانی دختر شایسته ی جهان راه پیدا می کرد . در این مراسم ، نفرات دوم تا پنجم هم به ترتیب مشخص می شدند . هم چنین در این شب ، سه نفر نیز به عنوان ، دختر شارم و جذابیت ، دختر سلیقه و شیک پوشی و دختر کارکتر و شخصیت نیز از میان بیست فینالیست مسابقه برگزیده می شدند که هر یک جوایز خود را دریافت می کردند .

افسانه بایگان ، بازیگر فعلی سینمای ایران ، زمانی که شانزده ساله بوددر این مسابقه شرکت کرد و نفر دوم شد .« افسانه بایگان » در سمت راست عکس پایین ، با لباس قرمز دیده می شود


در سال 1355 ، جلوه پالیزبان ، فینالیست کرمانشاهی ، به عنوان دختر شایسته ی ایران برگزیده شد .در این مراسم رسم بر این بود که دختر شایسته ی سال گذشته ، شنل مخصوص را بر دوش دختر شایسته ی جدید می گذاشت .شهره نیک پور که به عنوان دختر شایسته ی سال 1354 انتخاب شده بودو در مسابقات جهانی دختر شایسته نیز ، نفر اول شد و لقب دختر شایسته ی جهان را به خود اختصاص دادشنل دختر شایسته ی ایران را بر دوش جلوه پالیزبان گذاشت .
به دختر شایسته ی ایران ، یک اتومبیل نیز به عنوان جایزه اهدا می شد که در این عکس ، گوگوش سویچ اتومبیل دختر شایسته ی ایران را به او می دهد .

جلوه پالیزبان به مسابقه ی دختر شایسته ی جهان رفت اما مقامی به دست نیاورد .

سال1356مسابقه ی انتخاب دختر شایسته ی ایران در سال 1356 طی مراسمی با شکوه در هتل هیلتون تهران برگزار شد .


در این مراسم گوگوش به همراه پرویز قریب افشار مجریان برنامه بودند .

در سال 1356 ، از طرف هیات ژوری این مسابقه ، دختری هیجده ساله به نام افسانه بنی اردلان از تهران به عنوان دختر شایسته ی ایران برگزیده شد .

افسانه بنی اردلان به عنوان دختر شایسته ی ایران ، جوایز گران بهایی از جمله یک اتومبیل گالانت گرفت و به عنوان دختر شایسته ی ایران ، به مسابقه ی انتخاب دختر شایسته ی جهان رفت .

افسانه بنی اردلان ، در مسابقه ی دختر شایسته ی جهان ، مقام چهارم را به دست آورد .

سال 1357سال 1357 بار دیگر در زمان مقرر ، مسابقه ی انتخاب دختر شایستته ی ایران در هتل هیلتون تهران برگزار شد .

در شب فینال مسابقه ی دختر شایسته ی ایران ، باز هم گوگوش به عنوان مجری برنامه انتخاب شد .و این بار به همراه حسن خیاط باشی هنرمند مشهور .این سومین سال پیاپی بود که گوگوش مجری این جشن با شکوه می شد

در مراسم انتخاب دختر شایسته ی ایران در سال 1357 ، بهروز وثوقی نیز از اعضای هیات ژوری بود . در سال 1357 ترانه کی سر هیجده ساله از تهران ، به عنوان دختر شایسته ی ایران برگزیده شد .

و تصویر نفرات دوم تا پنجم مسابقه نیز

« ترانه کی سر » برای شرکت در مسابقه ی دختر شایسته ی جهان به « آروبا » رفت اما این ماجرا به آغاز انقلاب در ایران مصادف شد و پس از آن مشخص نشد که « ترانه کی سر » در مسابقه ی انتخاب دختر شایسته ی جهان ، صاحب مقام شد یا نه ؟

منبع:tazzeha.blogsky

نوشته شده توسط کلمانی  | لینک ثابت |